phigsminiatures.com

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Tajemnice Pancernika Yamato (2004) Lektor PLdodany: 16/01/2012

Gatunek:
Dokumentalne
Data Dodania:
16/01/2012
Wyświetleń:
3176
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Japoński pancernik typu Yamato cesarskiej marynarki wojennej z czasów II wojny światowej. Jeden z najsłynniejszych pancerników świata, wraz z bliźniaczym Musashi, tworzył parę największych i najpotężniejszych kiedykolwiek zbudowanych okrętów tej klasy. Wyporność standardowa Yamato sięgała 63.000 długich ton, opancerzenie okrętu przewyższało opancerzenie wszystkich innych pancerników, zaś jego uzbrojenie główne stanowiła unikalna bateria 9 dział o kalibrze 457 mm. Yamato budowany był przy zachowaniu najwyższego stopnia tajemnicy, w okryciu maskującymi matami z sizalu. Okręt został przyjęty do służby 16 grudnia 1941 roku, w trakcie bitwą o Midway pełnił rolę okrętu flagowego. Rok 1943 oraz większość roku 1944, Yamato spędził przemieszczając się w odpowiedzi na zagrożenia ze strony sił amerykańskich pomiędzy japońskimi bazami morskimi Truk i Kure. W czerwcu 1944 roku wziął udział w bitwie na Morzu Filipińskim, nie odegrał w niej jednak żadnej roli. Jedyną okazją, podczas której użył dział swojej artylerii głównej przeciw okrętom nawodnym przeciwnika była stoczona w październiku 1944 bitwa w Zatoce Leyte, podczas której Japończycy podjęli próbę obrony Filipin przed amerykańską inwazją. W kwietniu 1945 roku, Yamato został wyznaczony do samobójczej operacji obronnej Ten-gō w bitwie o Okinawę. Pancernik został jednak wykryty przez amerykański okręt podwodny po czym zatopiony 7 kwietnia przez amerykańskie lotnictwo pokładowe w pobliży Kiusiu, jako ostatni pancernik w historii który został zniszczony w walce.


Tajemnice Pancernika Yamato (2004) Lektor PLdodany: 16/01/2012

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18220 Online:18 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze phigsminiatures.com. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis phigsminiatures.com nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.